BAFTA 2020 SHORTS — ODWOŁANE

Kadr: In Her Boots
Pokaz filmu
24.11.2020  |  G. 18:30

Pokazy przewidywały projekcje filmów na żywo z udziałem publiczności. Niestety, w związku z najnowszymi obostrzeniami nie możemy zrealizować wydarzenia w takiej formie, dlatego jesteśmy zmuszeni odwołać pokazy.

→ Czas pokazu: 116 min, rekomendowany wiek: 15+

Publiczność Festiwalu Ars Cameralis będzie mogła zobaczyć siedem krótkometrażowych filmów animowanych i fabularnych, nominowanych do nagrody w tym roku. Podczas dwóch pokazów zostaną zaprezentowane opowieści tworzone z pasją i zaangażowaniem przez czołowych reprezentantów brytyjskiej szkoły filmowej. Historie zabawne i wzruszające, czasami tajemnicze, innym razem prowokacyjne, z których wyłoni się obraz brytyjskiego społeczeństwa w całej złożoności i różnorodności. Pokazy są realizowane we współpracy z Brytyjską Akademią Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) oraz British Council.

Filmy fabularne

Azaar, 21 min

Reżyseria: Myriam Raja

Społeczność kobiet wiedzie ustabilizowane życie, czekając na powrót mężczyzn z wojny. Losy Azzar splatają się z doświadczeniami jej matki, babki i pozostałych mieszkanek wioski. Dziewczynka zaczyna rozumieć jaką cenę trzeba zapłacić, aby stać się kobietą.

The Trap, 32 min

Reżyseria: Lena Headey

Michelle jest znakomitym mechanikiem, potrafi naprawić niemal wszystko. Żyje na uboczu, unika ludzi. Do czasu, aż na jej drodze pojawia się Joe, któremu zepsuł się samochód. Od tego momentu życie Michelle drastycznie się zmienia.

Goldfish, 18 min

Reżyseria: Hector Dockrill

Po śmierci starszego brata świat Violi zostaje wywrócony do góry nogami. 11-latka, której jedynymi towarzyszami są mama i ukochana złota rybka, nie potrafi poradzić sobie z wszechogarniającym smutkiem. Wszystko się zmienia, gdy Viola otrzymuje list od nieznajomego.

Kamali, 24 min

Reżyseria: Sasha Rainbowm 

W rodzinnej, rybackiej wiosce 7-letnia Kamali jest jedyną dziewczynką, która jeździ na deskorolce. Matka dziewczynki, Suganthi postanawia pokonać wrodzoną nieśmiałość i wyrusza w podróż, aby odnaleźć siebie. Oddzielone po raz pierwszy, matka i córka próbują być niezależne w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Filmy animowane

Grandad Was A Romantic, 4 min

Reżyseria: Maryam Mohaher

Ona — piękna i młoda. On — przystojny i atletyczny romantyk. Gdy tylko zobaczył jej portret, zdał sobie sprawę, że jest miłością jego życia. Postanowił ją poznać. Historia miłosna jakich wiele. No, prawie.

In Her Boots, 6 min

Reżyseria: Kathrin Steinbacher

Heidi zaczynają przytrafiać się dziwne rzeczy. Podczas odwiedzin wnuczki postanawia wyruszyć na wędrówkę do najgłębszych rejonów Alp. W podróż planuje zabrać swoje stare, wysłużone górskie buty.

The Magic Boat, 6 min

Reżyseria: Naaman Azhari

Intymny i wzruszający portret relacji między matką a synem, którzy stoją w obliczu najniebezpieczniejszej podróży życia.

Współorganizatorzy

BRITISH COUNCIL

British Council buduje relacje, wzajemne zrozumienie i zaufanie między Wielką Brytanią i krajami, z którymi współpracuje poprzez sztukę, kulturę, działalność edukacyjną i język angielski.

British Council pomaga młodym ludziom zyskać umiejętności, pewność siebie oraz relacje niezbędne do wykorzystania swojego potencjału i uczestniczenia w zintegrowanych społecznościach. Wspiera ich w nauce języka angielskiego, zdobywaniu dobrego wykształcenia i uznawanych na całym świecie kwalifikacji. Praca British Council, poprzez kulturę i sztukę, stymuluje twórczą ekspresję, wymianę doświadczeń i wspiera innowacyjną przedsiębiorczość. Więcej informacji na stronie www.britishcouncil.pl

BRYTYJSKA AKADEMIA SZTUK FILMOWYCH I TELEWIZYJNYCH (BAFTA)

Niezależna organizacja charytatywna, która od 1949 przyznaje nagrody w dziedzinie filmu, telewizji i mediów interaktywnych. Ponadto, przez cały rok BAFTA realizuje międzynarodowy program wydarzeń i inicjatyw edukacyjnych — warsztaty, kursy, stypendia, wykłady i programy mentorskie — w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Azji. Więcej informacji na stronie www.bafta.org