Projekt Więcej światła!

10 listopada 2022

W ramach projektu badane jest zjawisko światła, obecnego w życiu codziennym i sztuce jako medium, środek wyrazu czy temat, wokół którego budowana jest kreacja artystyczna.

Projekt „Więcej światła!” jest też okazją do zaprezentowania najciekawszych i najważniejszych zjawisk w tym obszarze sztuki, a w szczególności twórców, którzy wokół światła wypracowali swój artystyczny język, bądź chętnie sięgają po nie jako źródło inspiracji.

Kluczowym wydarzeniem piątej edycji projektu „Więcej światła!” będzie wystawa „Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne” (więcej informacji można znaleźć TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), której towarzyszyć będą oprowadzania autorskie i wykład artysty.

Dodatkowo, w ramach projektu zaplanowano warsztaty artystyczne dla dorosłych i dzieci, podczas których przybliżone zostanie zagadnienie światła jako wszechobecnego elementu naszego życia oraz jego roli i sposobu wykorzystania w sztuce. Warsztaty poprowadzi Aneta Zasucha (więcej informacji można znaleźć TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki