Spotkania literackie

7 listopada 2022

Artyści światowego formatu, twórczość najwyższych lotów i fantastycznie spędzone listopadowe wieczory. Zapraszamy na jesień pełną wyjątkowych artystycznych przeżyć. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje o wydarzeniach literackich, które dla Was przygotowaliśmy.

→ 09.11. / 19:00
Spotkanie z Radkiem Rakiem, autorem powieści „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” (2020), która została wyróżniona nagrodą Nike. Spotkanie poprowadzi badaczka literatury Paulina Małochleb. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ 17.11. / 19:00
Podczas spotkania z Witem Szostakiem porozmawiamy o jego najnowszej książce „Szczeliny”, które jest eksperymentem lingwistycznym, ale i zaproszeniem do literackiego flirtu z fantasmagorią. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ 18.11. / 19:00
Nie mogliśmy pominąć setnej rocznicy śmierci francuskiego pisarza Marcela Prousta. Jego powieść „W poszukiwaniu straconego czasu” to klasyka, która wywarła ogromny wpływ na światową literaturę. Z tej okazji wrócimy do jego twórczości wraz z zaproszonymi tłumaczami — Krystyną Rodowską i Tomaszem Swobodą. Rozmowę poprowadzi wybitna krytyczka literacka Justyna Sobolewska. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ 22.11. / 19:00
Z kolei na pytania o pamięci odpowiadać będą Tomasz Markiewka i Katarzyna Surmiak-Domańska. Pisarze w podobnym czasie wydali publikacje, których wspólnych mianownikiem jest postać babci. Krytyczka literacka Monika Ochędowska zapyta rozmówców między innymi o to, czy można odnaleźć i odzyskać pamięć. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ 23.11. / 19:00
Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy także dwie znakomite poetki — Ewę Świąc i Joannę Oparek. Obie artystki tworzą całkowicie różną od siebie poezję, co zapowiada bardzo emocjonujące spotkanie. Tym bardziej, że poprowadzi je Jakub Skurtys, jeden z najciekawszych krytyków literackich! Więcej informacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Wszystkie wydarzenia będą tłumaczone na polski język migowy, wstęp wolny. Wydarzenia odbędą się w WOLNO (ul. Kochanowskiego 14, Katowice).